BLAW 2022

Elk jaar vindt van 9 t/m 15 oktober de Baby Loss Awareness Week plaats. Een week waarin jaarlijks wereldwijd aandacht wordt gevraagd voor babysterfte.
Steunpunt Nova is aangesloten bij de Internationale Baby Loss Awareness Alliance en sluit in Nederland aan op wat er wereldwijd is besproken.
Het thema van 2022 was STAP VOOR STAP (STEPPING STONES internationaal).
Met verschillende activiteiten willen we het bewustzijn voor babyverlies vergroten.
Volg ons op instagram en Facebook voor alle actuele informatie over de BLAW.
OPENING

14.15 uur | Inloop en de naam van je baby schrijven op een koesterkeitje |
14.30 uur | Opening van de Baby Loss Awareness Week door het onthullen van de voetjes door de burgemeester van Naarden en GTST-actrice Bertie Wieringa |
Muziek door Bertie Wieringa | |
15.00 uur | Start van de ‘Loop voor Nova’ met een gezamenlijke wandeling door de Naarden Vesting |
16.30 uur | Afsluiting met een hapje en een drankje |
Bekijk hier alle foto’s, geheel belangeloos gemaakt door Fred de Wit van Fred’s Eye Photography.
Bekijk hier de hele opening, geheel belangeloos gemaakt door Ben van der Goes en Toon Evers van ADVL media.
LOOP VOOR NOVA:
Loop voor Nova: Je kon de hele week meelopen met de Loop voor Nova. Je koos je eigen afstand, je eigen route, je eigen plek en tijd en de mensen met wie je liep.
Gezamenlijk is er 1692 kilometer gelopen door 125 mensen.
PERSOONLIJKE DONATIEPAGINA:
Je kon met een persoonlijke donatiepagina jouw Loop laten sponsoren uit naam van je kindje. De pagina blijft het hele jaar open zodat we met alle donaties die binnenkomen weer mooie initiatieven mogen ontplooien voor ouders die een baby verliezen/hebben verloren.
VERLICHTEN VAN ZIEKENHUIZEN
BovenIJ ziekenhuis Amsterdam, Isala Zwolle, ETZ Tilburg, Deventer Ziekenhuis, Bravis Bergen op Zoom, Viecuri geboortecentrum Noord-Limburg, ter Gooi, Admiraal de Ruyter Ziekenhuis Goes, AmsterdamUMC, UMCG, Rijnstate, Radboud UMC, Bernhoven Uden, Zaans Medisch Centrum






















EN GEBOUWEN
Cuneratoren in Rhenen, John Frostbrug Arnhem, zendmast Alphen aan den Rijn, Martinuskerk Weert, gemeentehuis Goirle.







SCHRIJVEN OVER JE VERLIES
Elke dag plaatsten wij op onze socials een kaartje met het subthema van die dag en een korte inspiratietekst die samengesteld zijn door Marlieke de Steur van Stichting Hanne. Alle verhalen die zijn geschreven en waarin Steunpunt Nova is getagd met @steunpunt_nova, hebben wij gepubliceerd op deze pagina.
YOGA
Nina Schipper, Babiche Lineman en Bianca Grondman die alle drie zelf ook een baby hebben verloren, startten elke ochtend met een korte meditatie die paste bij het thema van die dag.
Op dinsdag 11 oktober hebben zij live in Zaandam en Twente een mooie yogasessie gegeven.
Alles is terug te kijken op onze instagrampagina.
INSTA LIVE
Op vrijdag interviewden we documentairemaker Rowan Blijd over haar documentaire Stil Leven over de geboorte en het afscheid van Amari.
Te bekijken via YouTube en NPO.
WEBINAR:
Op 10 oktober om 17.30 uur, uitgezonden vanuit het WKZ, Utrecht en hier terug te kijken.
VERKOOP van BLAW pins
WAVE OF LIGHT
Vanaf 18.00 uur zat het hele team klaar om de namen van jullie kindjes op kaarsen te schrijven, die je kon aanleveren via insta live.
Om 19.00 uur werden de kaarsen met alle namen erop aangestoken, ook uitgezonden via insta live (deel 1 en deel 2).
Er hebben meer dan 2200 mensen naar de uitzending gekeken.





Hoe kun je helpen om bewustzijn te vergroten:
- Zoveel mogelijk gebouwen en ziekenhuizen verlichten in blauw en roze. We hebben een mail beschikbaar die je kunt personaliseren en kunt versturen naar een gebouw of ziekenhuis bij jou in de buurt.
Vraag hem op bij Leonie: leonie@steunpuntnova.nl. - Verlicht een boom of een brug en hang er gehaakte blauw-roze hartjes in.
- Kleur je huis blauw en roze met ledstrips (bv Action), blauw-roze bouwlamp, blauw-roze crèpepapier met licht eronder, blauw-roze ballonnen met lichtjes erin of eronder, blauw-roze kaarsjes, blauw-roze kerstverlichting.
- Loop mee met de Loop voor Nova.
- Start een statiegeld flessenactie bij jou in de buurt.
- Draag de BLAW pin
- Hang de BLAW-vlaggen uit (binnenkort beschikbaar in onze webshop)
- Draag blauw-roze kleding
- Lak je nagels blauw-roze






